Ваков имитатор досега не сте виделе

Ваков имитатор досега не сте виделе

Додека повеќето луѓе не можат да имитираат ниту еден од познатите фиктивни и реални познати личности, 23-годишниот Квинтон Капел без никаков проблем имитира дури 105 гласови, во ова видео од 6 минути.Ваков имитатор досега не сте виделе Во него ќе имате прилика да го чуете гласот на Џек Николсон, Џон Ленон, Голум, Кермит и многу, многу други. Уживајте во неговата фантастична изведба.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар