Едно деноноќие во магичниот Дубаи

Пуштете го на цел екран и препуштете ѝ се на магијата сокриена во едно деноноќие, во прекрасната метропола.

Кежуал и шик облека за на работа во лето

Неколку предлози кои ќе ве инспирираат...
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Писмото од Фред за слатката Лорејн

Песна напишана од 96-годишен човек по име Фред, кој неодамна ја загубил љубовта на неговиот живот, Лорејн, со која поминале заедно 75 години...
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Миранда Кер за есенската колекција на „Манго“

Шпанскиот бренд „Манго“ и за следната сезона подготвил многу интересна колекција. Во главната улога за презентација на колекцијата есен 2013 е ангелот Миранда Кер...

6 вистини за животот кои ги учиме на потешкиот начин

Вистина е дека сè се учи од искуство и секој нов ден е нова животна лекција. Ова се 6 вистини за животот кои сите ние најчесто ги учиме на потешкиот начин – од сопственото искуство.
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Одлично смислени маркетинг кампањи кои ќе ви го привлечат вниманието

Да се создаде паметна идеја за маркетинг кампања и да се реализира за да ги привлекува погледите на минувачите е вистинска уметност и воопшто не е лесна задача.

Книга: „Рингишпил“ – Јелена Бачиќ Алимпиќ

„Нејзините движења се поелегантни и посуптилни од секоја нота. А нејзиното тело е синоним за страст и убавина. Елеганцијата, лирското изразување, емоциите и грациозноста се соединуваат во едно име: Ана Балит“.
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Неверојатна уметност од стари касети

Иновативна идеја за употреба на старите аудио касети.