19 јуни 2013 | Кафе пауза

Бебиња во филџан

Ако правилно си поиграте со просторот пред да чкрапнете, ќе имате сладок фотоспомен од вашето дете. :)
Датум: 19 јун 2013
, Автор:

Мистериозните „самовилски кругови“ во пустината Намиб

Интересна и необична тревна уметност создадена од природата...

Џебно марамче за палто или тефтерче?

Ова интересно и инвентивно тефтерче може да биде одлична визуелна замена за марамчето и нормално, одлично место да ги запишувате сите важни работи.

Книга: „Жената на војникот“ – Џоана Тролоп

После службата во Авганистан, Ден Рајли се враќа дома кај своето семејство. Но колку лесно ќе биде прилагодувањето на нормалниот живот после хоророт на војната?
Датум: 19 јун 2013
, Автор:

Моќен едночасовен хаус микс за комплетно уживање

Одличен едночасовен музички микс, кој ќе ви помогне комплетно да се опуштите и да уживате.

Перфекцијата на кафето од Старбакс

Покрај тоа што „Starbucks“ се прославија благодарение на доброто кафе, тие отсекогаш знаеле и одлично да се промовираат.

Секси „готвач“ во реклами на кој воздивнува секоја жена

Овој разголен дечко го забрзува отчукувањето на срцето на безброј жени низ светот со рекламите за брендот Крафт, во кои тој готви многу секси...

Туширајте се гласно

Доколку обожавате да се туширате слушајќи музика и пеејќи тогаш овој изум е вистинското нешто за вас.

Елегантен модел на патики од Адидас

Високи патики, за момци со „висок“ стил на облекување. Ви се допаѓаат?

Фасцинантни фотографии од вселената

Фотографии кои барем на момент ќе ве оттргнат од секојдневноста и ќе ви покажат малку поинаква реалност од онаа која сите ние сме навикнати да ја гледаме.