Перфекцијата на кафето од Старбакс

Покрај тоа што „Starbucks“ се прославија благодарение на доброто кафе, тие отсекогаш знаеле и одлично да се промовираат. Доказ за ова е и следново видео, чиј креатор е Роџиер Виланд. Преку фантастична анимација, Виланд успева во нешто повеќе од една минута да раскаже зошто подготвеното кафе од овој ланец на продавници е едно од најдобрите.Перфекцијата на кафето од „Starbucks“ Во ова видео тој го претставува целиот процес, од одгледување на кафето, преку одбирање, па до целосната и љубезна услуга од вработениот бариста. Приказната почнува од крајот, односно од перфектното кафе кое го добива секој купувач, а потоа се навраќа наназад.Перфекцијата на кафето од „Starbucks“ Перфекцијата на кафето од „Starbucks“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар