30 јули 2013 | Кафе пауза

Што се крие зад овие убави пејзажи?

Овие фотографии потсетуваат на пејзажи составени од брда, карпи, долини и планини. Но, кога ќе ги погледнете одблизу, ќе сфатите дека станува збор за природа, но во човеков облик. :)

Слатка свршеничка фотосесија инспирирана од Супер Марио

Заљубениот пар Раул и Бланка инспирирани од Супер Марио решиле да направат интересна фотосесија пред нивната свадба.

Ледени чоко-сендвичи со фил од сладолед

Летен ајс десерт за освежување во жешките денови.

Елегантна вила за луксузен одмор во Хрватска

Има три раскошни спални, три бањи и фантастичен ентериер. Импресионира со модерната елеганција и чистиот стил, а оној што ќе престојува тука, со сигурност ќе посака повторно да дојде.

Природни начини за побрз раст на косата

Доколку сакате да го потикнете растот на вашата коса, направете го тоа на природен начин. Различни билки можат да ви помогнат во тоа, но треба да знаете да ги користите.

Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?

Истражувачот и уметник, Николај Лем заедно со Воугел Браунинг, поранешен работник во НАСА со докторат во полето на астробиологијата, прикажале како би изгледал светот доколку WiFi сигналот би бил видлив.

Редовното појадување го намалува ризикот од инфаркт

Едно истражување на Харвард во кое учествувале 27.000 луѓе, покажало дека луѓето кои имаат поголем ризик за заболување на срцето, како превенција треба редовно да појадуваат.

Една куќа, безброј пејзажи

Моќта на природата да додава убавина околу она што е изградено од човечка рака...