26 септември 2013 | Кафе пауза

Феноменални полнети домати со интензивен вкус

Вкусови кои се надополнуваат за долго уживање...

Придобивките од изучување странски јазици

Последните психолошки истражувања на оваа тема, покажуваат дека познавањето на два или повеќе јазици исклучително го подобрува мисловниот процес.
Датум: 26 сеп 2013
, Автор:

Како сами да си направите течна пудра?

Ви ја прикажуваме постапката како од природни состојки и минерална пудра во прав да направите течна пудра.

ТВ серија: Поминувајќи граници (Crossing Lines)

Специјална единица за криминал истражува сериски злосторства насекаде низ границите ширум Европа...

Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

За колекцијата есен 2013, Ели Сааб го привлече внимание повторно со везовите и украсите, вклучувајќи камења како рубинот, смарагдот и сафирот.
Датум: 26 сеп 2013
, Автор:

Занимливи факти за папокот кои не сте ги знаеле

Сте знаеле ли дека околу 90% од луѓето имаат вовлечен папок, а останатите 10% имаат испакнат?

Знаци кои укажуваат дека диетата која ја држите не е за вас

Постојат огромен број диети кои ветуваат брзо симнување на неколку килограми за една седмица, но откако ќе ги пробате гледате дека не се успешни.

Преслатко мало девојче во необичен дует со својот татко

Нивниот заеднички настап е многу шармантен, а нејзиното експериментирање со гласот и со начинот на пеење се неодоливо слатки и неверојатни.
Датум: 26 сеп 2013
, Автор:

Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат

Паметните креативци од јапонската компанија „D-BROS“ ги направиле овие кул коверти кои многу лесно се отвораат.

Овошен коктел кој го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението

Кивите, лимонот и портокалот ќе му обезбедат на вашето тело витамин Ц и хранливи материи кои ќе го подобрат вашиот имунитет.