Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат

Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат

Паметните креативци од јапонската компанија „D-BROS“ ги направиле овие кул коверти кои многу лесно се отвораат.Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Навидум личат на стандардни коверти во боја, со мало авионче, автомобил или воз во едниот ќош, но штом го повлечете отвореното јазиче покрај сликичката, ковертот се отвора, правејќи трага од авион, чад од ауспух од автомобил или пареа од локомотива. Отворањето на коверти наеднаш станува забавно и возбудливо. Одлична идеја.Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат Креативно дизајнирани коверти кои лесно се отвораат


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар