Овошен коктел кој го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението

Овошен коктел кој го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението

Овошјето може да биде лек против стресот и лошото здравје. Покрај тоа што овој овошен коктел е многу вкусен, полн е со витамини, особено оние кои штитат од настинки и грип. Затоа, редовно пијте го овој овошен микс, кој ќе ви го штити здравјето и ќе ве исполнува со позитивна енергија.


Овошен коктел кој го зајакнува имунитетот и го подобрува расположението

Кивите, лимонот и портокалот ќе му обезбедат на вашето тело витамин Ц и хранливи материи кои ќе го подобрат вашиот имунитет.

Потребни состојки:
  • 1 шолја свежо исцеден сок од портокал
  • 100 г исечкан ананас, свеж или од конзерва
  • 1 банана
  • ½ шолја цеден лимон и цедено киви
  • 1 лажица мед и исечкан ѓумбир
Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте ги на средна брзина околу 10 секунди.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар