Феноменални полнети домати со интензивен вкус

Феноменални полнети домати со интензивен вкус

Вкусови кои се надополнуваат за долго уживање…Феноменални полнети домати со интензивен вкус Потребни состојки:


  • 4 големи домати
  • 60 мл мајонез
  • 250 г печено бело пилешко месо, ситно исечкано
  • 250 г варена пченка
  • 25 г власец, исечкан
  • еден грст поточарка, за декорација
  • сол и бибер

Начин на подготовка: Издлабете ги доматите. Месото и сокот од издлабените домати ставете ги во еден сад. Во друг сад помешајте ги мајонезот, пилешкото месо, варената пченка, власецот, ¼ од месото и сосот од доматот и зачинете по вкус.

Со смесата наполнете ги доматите, декорирајте со поточарката, а послужете со остатокот од издлабените домати.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар