01 август 2013 | Кафе пауза

Моќна диета базирана на домати

Покрај тоа што ќе загубите неколку килограми, зависно од вашиот метаболизам, ќе го исчистите и телото од токсини.

Филм: Уништен град (Broken City)

Политички амбиции, корупција, неверство, убиство, местенки…

Фотографии од кои ќе ви се пресечат нозете

Овие фотографии се застрашувачки само да се погледнат, а не па да се биде дел од нив.

Што е најпаметно да се јаде после вежбање?

За да не ви падне во вода целиот труд којшто го вложувате во вежбањето и топењето калории, после спортската активност морате нешто да јадете, но важно е и што ќе ставите во вашата чинија...

Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност

И овој, како и сите други модели нуди луксуз, елеганција, удобност и брзина.

Ваков имитатор досега не сте виделе

23-годишниот Квинтон Капел без никаков проблем имитира дури 105 гласови во ова видео од 6 минути.

Ресторан во Барселона кој плени со својот шарм

Дизајниран е од страна на архитектонската фирма „El Equipo Creativo“, која совршено ги соединила шпанската и јапонската култура, во едно.

Спој на сегашноста и минатото во една фотографија

Унгарскиот уметник и фотограф Керењи Золтан направил извонредна серија споредби на фотографии од сегашноста и минатото, која ја нарекол „Ablak a Múltra“( „Прозорец кон минатото“).