елеганција | Кафе пауза

7 раси кучиња чија убавина секогаш предизвикува воодушевување

Секое куче е убаво на свој начин, без разлика дали е мешана раса или чистокрвно, но некои раси се познати по својата прекрасна убавина и елеганција.

7 тајни за убавина и женственост од Французинките

Французинките се можеби едни од најубавите и најелегантните жени. Тие изгледаат совршено во секој дел од денот, и тоа без многу напор.

Како да го носите ланчето „чокер“ на елегантен начин?

Иако овие ланчиња се носат во лежерни прилики, сепак тие лесно може да се транформираат во доста елегантен накит кој ќе ја надоплни вашата модна комбинација.

Она што те прави дама не може да се измери – тоа го чувствуваш, со тоа зрачиш…

Многу е тешко да се дефинира поимот елеганција. Но, затоа пак, секогаш можеме да ја препознаеме без ниту најмал сомнеж.

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

Совети за вистинска елеганција и стил: Безвремени цитати од Коко Шанел

Таа е кралица на стилот која направи револуција во светот на модата, создавачка на малиот црн фустан и незаменливиот парфем „Chanel No. 5“.

20 различни и креативни начини да ја носите обичната бела маичка

Белата маичка е парче кое може се носи на многу различни начини. Во ова видео се претставени дури 20 начини на кои можете да ја носите. Погледнете.

10 парчиња кои ѝ се потребни на секоја девојка ова лето

Лето. Совршен период за промени и новитети. Како што станува потопло, летните фустанчиња, сандали и кроп топови се на врвот од летната листа на потребни работи.

7 изгледи кои ќе направат да блеснете во бели фармерки

Белите фармерки повторно се „ит“ парче за ова лето. Тие имаат моќ да изгледаат елегантно или секојдневно, во зависност од стилот на личноста која ги носи.

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

9 безвременски парчиња кои ќе ве воведат во пролетта

Како што се менува времето така се менува и облеката. Но секогаш постојат оние парчиња кои можеме да ги носиме кога било за каде било. Погледнете.

Предлози и идеи за носење капчиња и шешири оваа сезона

Разните видови капи се моден додаток кој секој треба да го поседува. Со широк обод, федора, плетена или сламена, капите се меѓу најголемите трендови оваа сезона.