24 март 2015 | Кафе пауза

5 чекори за избегнување на непријатниот мирис на нозете

Нозете постојано се потат, а потта е идеално место за развој на бактерии кои потоа ослободуваат многу непријатен мирис. Него можете да го избегнете со примена на некој од овие чекори.

8 моменти во кои мажот сфаќа дека е спремен да се скраси

Кога се помлади, помислата да се смират и да се скрасат покрај една личност за повеќето мажи е страшна. Сепак, како што одминува времето и како што созреваат, тие сфаќаат дека тоа е пат кој има повеќе смисла и сега сакаат да го одат.

Психолошки тест: Дали сте оптимист или песимист?

Дали вашата чаша е половина полна или половина празна? Дали секое утро очекувате сонце или дожд? Дали верувате во најдобриот исход или секогаш го очекувате најлошото?

Двор со базен кој е совршен за собиранки со другарите

Ова навистина е простор кој ве повикува да го соберете друштвото и да безделничите таму.

Водич за мрзливи девојки: 10 одлични трикови за убавина кои целосно ќе ви го променат животот

Станува збор за неколку тајни на големите професионалци кои ќе ви помогнат секогаш да изгледате прекрасно, дотерано, уредно и средено со многу малку труд.

Научете како да ја гледате вашата аура и како редовно да ја чистите

Чистењето на аурата е неопходно за спиритуалната хигиена.

5 менструални проблеми кои не смеете да ги игнорирате

Доколку забележувате кој било од следниве симптоми, не чекајте и веднаш посетете го вашиот гинеколог.

Диета со туна: Здрава за срцето, одлична за линијата и трае само 3 дена

Оваа диета со туна се држи само 3 дена во неделата, додека останатите 4 сте на нормална исхрана. Оние кои ја практикуваат тврдат дека со неа можете да изгубите и до 5 килограми.

Стравови кои ве спречуваат да најдете вистинска љубов

За вистинската љубов вреди да се ризикува. Дали сте способни да дозволите стравот да ве спречи да ја пронајдете таа љубов?

7 карактеристики на луѓето кои се оригинални

Доколку сакате да бидете сигурни дека припаѓате на оваа група на луѓе, проверете дали ги поседувате нивните карактеристики издвоени од психологот Гај Винч.

Конечно е откриено што точно се случува со бебето кое го носи мајка која пуши цигари

Овие неверојатни снимки од фетус кој си го држи своето лице ни покажуваат како бебињата кои се изложени на цигари може да имаат забавен развој.

Трик за подготвување ориз кој ќе ги скрати неговите калории на половина

Во 210 грама бел ориз најчесто има околу 246 калории, додека пак овој метод на готвење ќе ја намали оваа бројка и до 147 калории.
12