10 април 2015 | Кафе пауза

Одберете го омилениот пејзаж и откријте нешто неверојатно за вас

Бидејќи боите имаат огромна улога во нашиот живот, пејзажот кој сте го одбрале покрај синото небо може многу да ви разоткрие за вашите скриени таленти.

Вежба во два чекори со која ќе откриете за што ве бива

Сите сме „присилени“ да избереме професија за цел живот кога имаме 18 години, но многумина од нас уште долго се бараат себеси пред да сфатат која е нивната вистинска страст и во што навистина се добри.

14 топли дестинации за вашиот следен одмор

Избирањето место за летен одмор може да биде навистина фрустрирачко и напорно. Голем избор, мал буџет, можностите и не се баш многу големи. Погледнете ги 14 најпосакувани дестинации за ова лето.

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

15 начини на кои вие и вашиот партнер можете во целост да го искусите доаѓањето на пролетта

Начини на кои можете да ги доживеете во целост сите придобивки кои ги нуди пролетта и да ги споделите со онаа личност која навистина ви значи...

9 добри филмови за долгиот викенд

Ако ви се гледа филм, мора да размислите за овие девет предлози. Тоа се одлични филмови кои добија признание од широката публика, а сигурно некои од нив ќе ви се допаднат и вам.

14 совети кои секое дете ги заслужува од својот родител

Сите родители не се придржуваат до сите овие совети и затоа денес секој од нив има некаков проблем или нешто за кое жали. Но, поучени од своето лошо искуство, тие можат да им ги дадат овие совети на своите деца.

Препораки: Зошто луѓето ретко препорачуваат некого или нешто?

Зошто последниот пат препорачавте некој ресторан, фитнес центар, компанија или производ на вашите пријатели, соседи или соработници?
Датум: 10 апр 2015
, Автор:

Ружи од јаболка кои се вкусни како што изгледаат

Не мора да бидете врвен готвач за да го направите овој колач кој навистина е вкусен како што изгледа.

Што се случува во главите на жените кога ќе отидат на фризер?

Што вам ви паѓа на памет кога гледате како фризерот или фризерката ја крати вашата коса?

Време е да се ослободите од минатото, а следниве 20 знаци укажуваат на тоа

Kакво и да било, без разлика какви слатки или горчливи маки носи со себе, не смееме да дозволиме минатото да преземе контрола врз нашата сегашност.
12