26 јануари 2021 | Кафе пауза

7 раси кучиња чија убавина секогаш предизвикува воодушевување

Секое куче е убаво на свој начин, без разлика дали е мешана раса или чистокрвно, но некои раси се познати по својата прекрасна убавина и елеганција.

10 симпатични минималистички тетоважи што ќе ве натераат да посакате нова тетоважа

Тетоважите може да бидат прекрасни уметнички дела, но фактот дека се на вашата кожа трајно може да звучи застрашувачки.

Среќните луѓе се придржуваат до овие правила: Принципот на познатиот филозоф Парето ќе ви го промени животот

Овој принцип може да се примени во сите аспекти од вашиот живот: личен развој, напредување во кариерата, физички изглед и сè друго што планирате да постигнете.

Стилови на поврзување кои влијаат на квалитетот на врската: Кој е вашиот и како да го промените?

Кога станува збор за љубовните врски, сите се однесуваме поинаку, а тоа најлесно се забележува по првата кавга или по првото несогласување за некоја ситница.

Дали знаете дека пеењето на птиците влијае на среќата на луѓето исто како и покачувањето на платата?

Колку е поголема разновидноста на птиците со кои сте опкружени, толку е подобар квалитетот на животот, покажува новото германско истражување.

Тибетски хороскоп: 5 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во 2021 година

Според тибетската астрологија, 2021 година се нарекува година на младата месечина и се предвидува дека ќе донесе обновување, раст и нови можности.

11 намирници што треба да ги избегнувате ако сакате мазна кожа без брчки

Некои од вашите омилени здрави и брзи закуски, како што се смудито и сувото овошје, всушност можат да ѝ наштетат на кожата и да го забрзаат процесот на стареење.

Пролетен маникир: Тренд на кој нема да можеме да му одолееме во наредните денови!

Иако годината штотуку започна, некои трендови станаа популарни на самиот почеток и со задоволство ќе ги носиме во наредните денови, недели и месеци.

7 идеи за романтичен состанок дома

Еве ги нашите топ 7 идеи за романтичен состанок што можете да го имате во удобноста на вашиот дом. Уживајте!

Езеро во Хрватска кое изгледа волшебно во боите на есента, но исто така и под белата снежна покривка

Локварското Езеро се наоѓа во Горски Котар и иако е вештачко езеро, неговата околина е целосно природна и е опкружена со прекрасна шума која е совршена за прошетки и рекреации.

Верно куче го чекаше својот сопственик шест дена пред болница во Турција

Познатата поговорка дека кучето е најдобар пријател на човекот е оправдана во секоја смисла од верноста на кучето Бонџук од Турција, кое шест дена го чекаше својот сопственик пред болницата.

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Фотографот особено ужива да создава ефекти на стилови играјќи со околината, до тој степен што неговите фотографии понекогаш оставаат впечаток дека се нереални.