10 симпатични минималистички тетоважи што ќе ве натераат да посакате нова тетоважа

10 симпатични минималистички тетоважи што ќе ве натераат да посакате нова тетоважа

Тетоважите може да бидат прекрасни уметнички дела, но фактот дека се на вашата кожа трајно може да звучи застрашувачки. Ако не сакате голема тетоважа, овие предлози се совршени за дискретна минималистичка тетоважа.

1. Контури

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Raymond Jimenez (@rayjtattoo)

2. Линии и точки

3. Текст напишан со ситни ракописни букви

 

View this post on Instagram

 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen)

4. Цвеќиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by winterstone (@winterstone)

5. Дизајнирани линии

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bang Bang Tattoo (@bangbangnyc)

6. Типографија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by By Appointments Only (@danny_tattoos)

7. Бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SOL TATTOO STUDIO (@studiobysol)

8. Животни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by winterstone (@winterstone)

9. Срца

10. Фигури

 

View this post on Instagram

 

A post shared by winterstone (@winterstone)

Прочитајте ги овие 10 моќни приказни што се кријат зад тетоважите на познатите личности.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар