5-те најпопуларни растенија на Инстаграм овие денови

5-те најпопуларни растенија на Инстаграм овие денови

Многумина од нас со нетрпение чекаат да помине зимата за да започнат разни активности поврзани со нашите растенија. Од пресадување, садење до купување нови – пролетта која сите со нетрпение ја очекуваме е идеална за тоа. Зимата понекогаш остава трага на нашите растенија, па наместо да растат, да цветаат и да напредуваат, тие стојат во нашите простории и чекаат подобри времиња со малку поприродна светлина. Овие растенија што ги гледаме на Инстаграм овие денови се дефинитивно меѓу најпопуларните, меѓу другото и поради нивната зимска цврстина.

1. Фикус

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Joshua Henry (@206monstera)

2. Пилеа

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Yushan (@mypeacefulmoment)

3. Монтсера

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ocean (@arum_ocean)

4. Литопи или живи камења

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pilea Living (@pilea.living)

5. Бегонија

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Yushan (@mypeacefulmoment)

Прочитајте за овие 7 растенија што имаат скриено значење.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар