28 јануари 2021 | Кафе пауза

Белгиски уметник користи сенки и оригинални идеи за да ги оживее предметите

Белгискиот режисер и уметник Винсент Бал докажа дека уметноста навистина може да се создаде од сè.

Ѕидни полици: Експериментирајте со формите во детската и во дневната соба

Ѕидната полица е едно од најфункционалните парчиња мебел што може целосно да го промени просторот во кој се наоѓа.

9 животни правила на Ридли Скот: „Гледав убавина таму каде што другите гледаа нечистотија“

Ридли Скот е британски филмски режисер и продуцент познат по своите остри изјави. Во продолжение прочитајте ги неговите животни правила.

Задоволете ги овие 5 брачни потреби и не плашете се од развод или неверство

Кога основните потреби на мажите и жените се исполнети во бракот, тој брак функционира многу подобро и партнерите се почитуваат повеќе.

Син го фотошопира својот татко во филмски сцени и невообичаени места, а фотографиите се навистина смешни

Овој Британец повеќе од шест години го фотошопира својот татко во секакви филмски сцени и смешни ситуации, а неговите фотографии се навистина смешни.

Вака луѓето ја замислувале 2021 година пред 100 години: За овие 5 работи биле во право

Весниците од 1921 година биле полни со предвидувања. Некои од нив биле точни, а некои биле многу погрешни.

Мими Роуз: Кучето кое стана ѕвезда на Инстаграм

Мими Роуз обожава да поминува време на плажа со своите сопственици и кучињата на семејните пријатели.

Вкусна торта со бело чоколадо по повод Денот на вљубените

Направете вкусна торта за Денот на вљубените! Рецептот е многу лесен, а сигурно ќе уживате и во вкусот.

5-те најпопуларни растенија на Инстаграм овие денови

Овие растенија што ги гледаме на Инстаграм овие денови се дефинитивно меѓу најпопуларните, меѓу другото и поради нивната зимска цврстина.

Зошто е важно попладневното кафе?

Кафето е пијалак околу кој луѓето имаат изградено цели ритуали. Тоа ви помага да се разбудите, да соберете енергија, но и да ги одржувате пријателствата.

Како да се стоплите во ладната зима?

Зимските месеци и ниските температури се особено тешки за оние кои имаат слаба циркулација во рацете и особено во нозете.

8 вештини што ќе ви го спасат животот кога секоја секунда е важна

Во критични ситуации, кога мозокот открива ризик или закана, тој активира систем за преживување и се подготвува за брза реакција.