Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зак Кули, американски фотограф на пејзажи и природа, ја фотографира Месечината како никој друг. Во својата серија „Месечината“, тој претставува фотографии кои го одземаат здивот. Фотографот особено ужива да создава ефекти на стилови играјќи со околината, до тој степен што неговите фотографии понекогаш оставаат впечаток дека се нереални.

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Зачудувачки фотографии од Месечината кои го одземаат здивот

Погледнете ги и овие кучиња фотографирани во зачудувачки пејзажи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар