Кучиња фотографирани во зачудувачки пејзажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејзажи

Одри Белот е фотографка од Франција за која кучињата секогаш ќе имаат посебно место во нејзиното срце. Таа започнала проект и ги фотографирала во зачудувачки пејзажи, а кучињата се навистина преслатки!

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Кучиња фотографирани во зачудувачки пејсажи

Погледнете како ова слатко куче им „влегува во кадар“ на празничните фотографии на своите сопственици.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар