Пролетен маникир: Тренд на кој нема да можеме да му одолееме во наредните денови!

Пролетен маникир: Тренд на кој нема да можеме да му одолееме во наредните денови!

Иако годината штотуку започна, некои трендови станаа популарни на самиот почеток и со задоволство ќе ги носиме во наредните денови, недели и месеци. Ова е особено видливо во светот на маникирот, каде што главниот збор го преземаат впечатливите нијанси и интересните комбинации на дезени, кои сигурно ќе му донесат ведрина на целото наше издание!

Важноста на изгледот на нашите нокти е потврдена со прилично импресивната колекција лакови што ги собираме на нашата козметичка полица, како и фактот дека сме подготвени со часови да се движиме низ Интернетот во потрага по маникир што ќе нè инспирира. Оваа година, трендовите во маникирот се прилично јасни, па затоа се оддалечивме од класиката и минимализмот и нешто поедноставните, посуптилни маникири, а во преден план се трендовите кои тешко може да останат незабележани, а се толку цветни и пролетни! Нашиот маникир ќе биде доста интересен, многу креативен и само небото ќе биде нашата граница во играта со дезени и бои.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Amy Tran (@amyytran)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Dora Predojevic (@dorica505)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Who What Wear (@whowhatwear)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Amy Tran (@amyytran)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Melanie (@overglowedit)

Погледнете ги овие топ 20 удобни и женствени комбинации за прошетка по снегот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар