Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност. Бидејќи тие сега се вистински хит помеѓу дамите кои ја следат модата, ние ви споделуваме неколку феноменални идеи како можете да го вклопите овој прекрасен накит во вашиот дневен стил.

1-kako-da-gi-nosite-biserite-koi-se-totalen-hit-vo-svetot-www.kafepauza.mk_

Пред сè, погледнете што ни доаѓа од модната писта!

Бисерите се детали кои на облеката, но и на обувките им даваат посебна нота. Кога се обувките во прашање, интересно е тоа што со малку волја можете со вашите чевли да се вклучите во „направи сама“ проект со бисери. Освен тоа, на дневно, но и на вечерно ниво можете да ги носите на разни начини.

2-kako-da-gi-nosite-biserite-koi-se-totalen-hit-vo-svetot-www.kafepauza.mk_

Бисерниот ѓердан е многу елегантен, но неколку подолги создаваат потполно шик комбинација. Одлично се вклопуваат со фустани или пантолони, односно со рамни обувки и со висока потпетица.

3-kako-da-gi-nosite-biserite-koi-se-totalen-hit-vo-svetot-www.kafepauza.mk_

Бисерните обетки не мора секогаш да бидат премногу дискретни. Одлучете се за покрупни бисери и слободно носете ги во лежерни варијанти.

Street Style -Paris Fashion Week : Day Seven Womenswear Fall Winter 2016/2017

Чантите со бисери изгледаат многу интересно. Доколку не можете да си допуштите некоја скапа чанта, тогаш зошто да не би си поиграле со бисерите кои можете да ги купите во некоја позаментерија и некоја стара плик чанта?

5-kako-da-gi-nosite-biserite-koi-se-totalen-hit-vo-svetot-www.kafepauza.mk_

Всушност, со бисерите можете да украсите и некои други дневни парчиња, само доколку ѝ се препуштите на фантазијата. Задолжително искомбинирајте еден ваков аксесоар.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар