11 мај 2016 | Кафе пауза

11 начини на кои Вилијам и Кејт го прекршуваат кралскиот протокол

За време на целата нивна врска тие постојано ја прекршуваат традицијата, но и покрај тоа нивните избори секогаш се прифатени со многу љубов.

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

Неверојатни гифови ја заменуваат модата со чудата на природата

Истражувајќи го концептот на универзумот, ова уметничко дуо ни претставува една неверојатна колекција на гифови.

Неверојатни оптички илузии создадени од природата

Овие ремек-дела изгледаат како да се дел од некој фантастичен свет надвор од нашата реалност.

Моќни фотографии кои ни покажуваат дека и мускулестите жени се секси

7 мускулести жени кои успешно ги рушат сите стереотипи дека тие не се секси!

Најчудните глетки коишто пилотите ги виделе од авионите

Работата на пилотите бара храброст, но нуди многу интересни мигови!

Никогаш нема да сретнете силна личност која не поминала низ тежок период во минатото

Луѓето кои се силни и успешни станале такви затоа што пронашле можност за напредок во несреќата што ги снашла.

Нова техника за фарбање на косата која ќе ја обележи оваа пролет

По низа техники кои вклучуваат неколку бои на вашата коса, дојде редот на нов тренд познат како ливд-ин (lived-in).

Највкусната улична храна ширум светот

Погледнете дел од овие предјадења и десерти кои без сомнение ќе ви го разбудат апетитот.
12