08 февруари 2016 | Кафе пауза

Овој 6-годишен трендсетер ќе ве научи што е стил

6-годишниот модел Гавин полека го освојува модниот свет.

9 нешта кои се поважни од CV-то кога аплицирате за работа

Кога сте во потрага по работното место од вашите соништа, треба да размислите за многу нешта.
Датум: 08 фев 2016

Како вашите браќа и сестри можат да ве научат сѐ што треба да знаете за љубовта?

Најважното нешто што можете да го научите од своите браќа и сестри е како да сакате некого.

10 места кои не можете да ги видите на Google Maps

Не сите интересни знаменитости се јасно видливи преку оваа платформа. Некои слики се заматени и искривени поради безбедносни причини.
Датум: 08 фев 2016

12 начини да ги разубавите ѕидовите во собата од студентскиот дом

12 брзи и лесни совети за декорација на ѕидовите од собата кои ќе ви дадат креативна поддршка.
Датум: 08 фев 2016

Елиминирањето на овие 2 збора од вашиот речник ќе ве направи поуспешни

Два лингвистички трикови кои гарантираат поуспешна иднина.

10 генијални пронајдоци за коишто немавте идеја дека постојат

Погледнете ги овие алатки коишто би го подобриле вашето секојдневие. Овде со сигурност не постои простор за каење!

Совети за вистинска елеганција и стил: Безвремени цитати од Коко Шанел

Таа е кралица на стилот која направи револуција во светот на модата, создавачка на малиот црн фустан и незаменливиот парфем „Chanel No. 5“.

Брз и едноставен колач за сите пригоди: Ролат од бисквити со кафе

Ова е колач којшто можете да го приготвите за секоја пригода, затоа што се подготвува брзо и едноставно.
12