6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

Овие девојки се многу ретки, само 1 на секои 200 има природно црвена коса. Зарем тоа не ви кажува доволно за нивната уникатност? Па, доколку сакате личност која е посебна, нежна, мириса убаво и има почесто секс од останатите, тогаш без сомнение треба да ја одберете црвенокосата.

(1) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

1. Тие се ретки

Ако сакате да имате егзотична девојка покрај вас, тогаш црвенокосите се совршени. И покрај тоа што не се толку ретки како, еве да кажеме еднорозите, со оглед на тоа што сочинуваат само 0,5% од целата популација на Земјата, без сомнение тие значително се одвојуваат од сите останати.

(2) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

2. Тие се деликатни мали цвеќиња

Доколку вашата цел е да бидете принцот на бел коњ кој ќе ја спаси својата љубена од хорорите на овој свет, тогаш одберете ја црвенокосата девојка. Студиите откриле дека овие девојки ја доживуваат болката многу поразлично од нас, но и се повеќе подложни на одредени заболувања.

Не само што се почувствителни на ниските температури и имаат повеќе проблеми со забите, исто така имаат и поголем ризик од развивање склероза или ендометриоза во одреден момент од животот. Кој би рекол дека тие се толку понежни од останатите девојки?

(3) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

3. Тие имаат почесто оргазам

Доколку сакате постојано да се чувствувате како да знаете точно што правите во спалната соба, тогаш црвенокосите се најдобар избор за вас. Според испитувањата, овие девојки доживуваат оргазам 41% повеќе од останатите, но исто така имаат и повеќе секс.

(4) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

4. Тие мирисаат подобро

Секој што бил во врска со црвенокоса девојка ќе ви каже дека имаат уникатна миризба, која е многу посилна од оние кои немаат природно црвена коса. Причината зад овој феномен е фактот што слично како и други животни кои освојуваат, тие постојат за да ве направат свои засекогаш.

(5) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

5. Тие произведуваат повеќе витамин Д

Црвенокосите девојки имаат неверојатно посилни коски благодарение на фактот дека нивното тело произведува многу повеќе витамин Д за разлика од бринетите или блондинките. Ако сакате поцврста жена во вашиот живот – тогаш таа со природно црвена коса е најдобра за вас!

(6) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса

6. Тие се претвораат во вампири откако ќе умрат

Дали и вие сте едни од оние луѓе кои се тотално опседнати со вампири? Според античките Грци, црвенокосите се претворале во вампири истиот момент откако ќе умрат, што очигледно не е вистина. Или можеби е, и моќта на црвенокосите е многу посилна одошто сме мислеле…

(7) 6 луди причини зошто треба да ја изберете токму девојката со природно црвена коса


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар