08 мај 2015 | Кафе пауза

Филм: Одмаздници: Ерата на Ултрон (Avengers: Age of Ultron)

Второто продолжение од филмот „Одмаздници“

Проверете дали сте добар детектив: Можете ли да го решите случајот за ова убиство?

Земете си лист и пенкало за да можете да си помогнете во решавањето на оваа логична загатка...
Датум: 08 мај 2015
, Автор:

Оптичка илузија: Која зграда е поблиску?

Деновиве на социјалните мрежи се рашири нова оптичка илузија во која се поставува прашањето која од двете згради на сликата е поблиску до нас.
Датум: 08 мај 2015
, Автор:

6 начини на кои можете да го добиете задникот од вашите соништа

Девојки, фрлете се на вежбање бидејќи летото се приближува!

Тест: Дали имате натприродна телепатска моќ?

Секој човек располага со натприродни телепатски способности. Според најновите научни истражувања, тие способности се наследни. За жал, многу луѓе не се свесни дека ги имаат.
Датум: 08 мај 2015
, Автор:

Ледено кафе со Калуа

Заведување со ликер од кафе

6 грешки кои скоро сите жени ги прават кога ги лакираат ноктите на нозете

Дојде сезоната на сандалите и отворените прсти на нозете, па токму затоа е време за разубавување на ноктите на стапалата.

90-секунден утрински трик со туш кој ќе ве наполни со енергија

Не можете да го издржите денот без три или повеќе шолји кафе? Тогаш време е да најдете нов извор на енергија.

Листа на најдобрите 20 песни од деведесеттите

Деведесеттите и не беа толку далеку. Се сеќавате ли на најголемите хитови? Дозволете ни да ви ја освежиме меморијата со најслушаните песни од тогаш.
Датум: 08 мај 2015

10 нешта кои само цимерките можат да ги разберат

Погледнете ги овие 10 нешта кои целосно можат да ги разберат само оние кои живеат или некогаш живееле со цимерка...

10 типови луѓе кои токсично влијаат на вас и вашиот живот

Ние сме суштества на кои им е потребна љубов, разбирање и поддршка. А токсичните луѓе ни ги намалуваат шансите за успех. Еве кои се тие и како да ги препознаете.
12