Оптичка илузија: Која зграда е поблиску?

Деновиве на социјалните мрежи се рашири нова оптичка илузија во која се поставува прашањето која од двете згради на сликата е поблиску до нас. Мислењето на корисниците е поделено, а вие и самите ќе имате мака да дојдете до еден единствен одговор. Но, ако мора да кажете, што би рекле, 1 или 2?

optichka-iluzija-koja-zgrada-e-poblisku-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. lara Reply

  2

 2. Anonymous Reply

  2

 3. Alexa Reply

  2

 4. 2 Reply

  2

 5. Speyo Reply

  2

 6. happygirl Reply

  1

Остави коментар