Топ 5 содржини за изминатата недела (30.5.-5.6)

Петте содржини кои најмногу ги читавте на Кафе пауза во текот на изминатава недела се:Топ 5 содржини за изминатата недела (30.5.-5.6)

1. 10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

Веројатно ако сте компјутерхолик не се ни запрашувате дали поминувате премногу време со вашиот „најдобар пријател“, но ако евентуално ве интересира, еве 10 сигурни знаци дека спаѓате во таа категорија…
.

2. Како ќе ги препознаете креативните луѓе?

Постојано сме опкружени со нив, но тешко ги препознаваме. Некои ни се чудни, некои оригинални. Еве како да препознаете дали и кои луѓе во нашето опкружување се вистински креативци…
.

3. Фотограф ги претвора неговите ќеркички во слатко парче уметност

Неверојатно талентираниот Џејсон Ли најчесто ги фотографира најбитните моменти во животот на младоженците на нивната свадба, но магијата во неговата работа се случува кога тој создава прекрасни уметнички дела од неговите две преслатки ќеркички. Се прашувате што има толку посебно во неговите фотографии? Одговорот е едноставен: тие влегуваат под кожа на секој што ќе ги погледне!
.

4. Мохито од јагоди

Кога ќе ви здодее обичното мохито, еве што да направите. За љубителите на јагоди, ова е пијалакот од соништата…
.

5. Куќа од камен покрај море на Мајорка

„Десет години сонував за тоа, пет години го барав совршеното место, две години работев на тоа, уште две години ја градев и сега конечно е готова, “ вели Александре де Бетак во едно од неговите интервјуа за неговата нова куќа која е сместена во мало крајбрежно село во регионот Трамуната, во Мајорка.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар