26 март 2015 | Кафе пауза

9 интересни статистички факти за жените и врските

Сакате да знаете во која мера вашите ставови се поклопуваат со мислењето на другите жени? Погледнете ги овие статистички податоци и споредете ги со вашето мислење.
Датум: 26 мар 2015
, Автор:

ТВ серија: Нескршливата Кими Шмит (Unbreakable Kimmy Schmidt)

Животот започнува кога светот нема да заврши...

Како да владеете со вашата карма?

Енергијата која ја испраќате, кога-тогаш ќе ви се врати назад!

20, 30 или 40 години: Во која доба од животот се луѓето најсреќни?

И покрај тоа што со годините го губиме она што најмногу го цениме, како виталноста и привлечниот изглед, па дури и менталната острина, со стареењето го добиваме она кон кое цел живот трагаме: среќата!

Отстранување на срамните влакненца: Сè што треба да знаете за депилацијата, бричењето и ласерот

Отстранувањето на влакненцата во интимната област е дел од одржувањето лична хигиена, па токму затоа е потребно да го одберете оној метод кој вам најмногу ќе ви одговара.

Прекрасни жени кои ја редефинираат убавината

Што би можело да биде попрекрасно од дефиниција за убавината која постојано се проширува? Всушност, заборавете на идејата за дефиниција, бидејќи овие неверојатно прекрасни жени ни покажуваат дека таа воопшто не ни е потребна!

Поучна приказна: Како да ја пронајдете љубовта на вашиот живот?

Се чувствувате како да сте заробени во кругот на секојдневието? Сè што ви е потребно е малку мудрост за вашиот живот повторно да се врати на вистинскиот пат, па можеби токму оваа приказна ќе ви помогне во тоа...

Зошто на децата во Хонгконг им е толку лесно да ја решат оваа загатка?

На децата од Хонгконг им се потребни помалку од 20 секунди за да дојдат до решението. Колку ви требаат вам?
Датум: 26 мар 2015
, Автор:

5 иритирачки модни проблеми и 5 супер решенија

Дали сте знаеле дека хулахопките можат да ве спасат од незгодната дамка од стикот која сте ја направиле на вашата блуза баш пред да излезете од дома? Без грижа, за ваквите модни инциденти постојат одлични и брзи решенија.
Датум: 26 мар 2015
, Автор:

Рокот на траење на вашата козметика

Козметичките производи на висока температура брзо се расипуваат, без разлика на тоа што не содржат конзерванси.
Датум: 26 мар 2015
, Автор:

9 безвременски парчиња кои ќе ве воведат во пролетта

Како што се менува времето така се менува и облеката. Но секогаш постојат оние парчиња кои можеме да ги носиме кога било за каде било. Погледнете.
12