Елегантните канцеларии на „Адидас“ во Германија

Дефинитивно една од најелегантните канцелариски простории кои некогаш ќе ги видите. Градбата е дело на архитектите од компанијата „Kinzo Berlin“, а во неа се наоѓаат главните канцеларии на „Адидас“ во Херцогенаурах, Германија.Елегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаВо корпоративната зграда работат повеќе од 1.700 вработени, кои имаат прилика да уживаат и да творат во едноставен и пријатен простор. Може да се заклучи дека елеганцијата на нивните производи е одлично пренесена и во работниот простор.Елегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во ГерманијаЕлегантните канцеларии на „Адидас“ во Германија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    премногу стерилно.

Остави коментар