10 причини зошто пријателите се многу важен дел од нашиот живот

Тие се луѓето со кои можеме да бидеме луди, свои и слободни. Можат да нè искараат и да нè налутат, но без нив животот би ни бил досаден, монотон и осамен.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Како да знаете кога некому навистина многу му се допаѓате?

Не занемарувајте ги сите знаци околу вас, доколку забележите нешто од следниве нешта, бидете сигурни дека таа личност негува посебни чувства за вас.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

10 моментално најпопуларни фризури со плетенки

Плетенките не излегуваат од мода, но во овој период најтренди се овие 10 фризури кои лесно ќе ги направите доколку ги следите инструкциите прикажани во сликите.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

11 работи што луѓето кои не се во врска не сакаат да ги слушнат

Еве што вашиот/ата пријател/ка што не е во врска не сака да чуе од вас.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Зошто сме зависни од кафе?

И додека некои велат дека кафето за нив е само придружен дел кон разговорот со пријателите, има и такви кои не можат да издржат ни 2 часа без уште една шолја кафе. Зошто е тоа така?

8 најголеми митови за феминизмот

Денес ги разоткриваме најголемите митови и заблуди за феминизмот, за сите да знаеме што точно значи и кога да го употребуваме терминот.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Десерт богат со протеини, јаглени хидрати и здрави масти

Филмски предлози: Комедии од 2014

Повелете пет филмски предлози за викенд во добро расположение...

4 комбинации совршени за есенски состаноци

Есента е романтична сезона, па доколку се подготвувате за состанок еве како може да изгледате прекрасно без да потрошите многу пари на облека.
Датум: 10 окт 2014
, Автор: