Венчаници изработени од тоалетна хартија

Со помош на малку креативност, неколку жени направиле венчаници на кои сите модни дизајнери би им позавиделе.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Запознајте ги Бубу и пријателите – најслатките морски прасиња на интернет

Фотографиите од Бубу и пријателите изгледаат како да се направени на професионално снимање за магазинот „Вог за морски прасиња“ - носат хипстерски очила, се бањаат во розови кади, позираат со слатки зајачки ушиња...
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

4 кул трикови за вашите очи

Знаете ли дека сите ние имаме слепа точка? Не ви се верува? Тестирајте ја вистинитоста со помош на следново видео.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Работи кои никогаш не треба да ги ставате во микробранова

Постојат низа јадења, садови и амбалажи кои никако не смеете да ги загревате во микробранова. Некои се штетни по здравјето, додека пак други може да го расипат самиот уред, па дури и да предизвикаат пожар.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Мал, романтичен дом од соништата

Слатко спакувано во приколка, ова романтично прибежиште е одличен избор за викенд далеку од градските гужви, во лето или пак во зима.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Како да се засакате себеси?

Многумина луѓе толку се мразат себеси, што самопочитувањето им се чини како далечен сон. Сепак, надежта постои и нештата може да се променат.

Прекрасни фотографии од Централ Парк во ноќта

Навечер, Централ Парк е исполнет со тивка мистерија. Огромните дрвја со испреплетените гранки добиваат застрашувачки изглед, темните сенки го обвиткуваат целиот простор и самиот парк го освојува ретка мирност.

Спортски стил и елеганција во само неколку чекори

Широки панталони, удобна јакна, патики... Зарем има нешто поубаво и полежерно од спортскиот стил?

10 знаци дека можеби вашето тело не поднесува глутен

Доколку имате некои од наредниве 10 симптоми, тогаш има шанси дека не поднесувате глутен...

Барај забава, а не Wi-Fi

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.
Датум: 16 јун 2014
, Автор: