Венчаници изработени од тоалетна хартија

Автор: Софија Сионова

Рачно изработени цветови, повеќеслојни здолништа и тантела се само дел од личните украси кои ја красат високата мода. Со помош на малку креативност, неколку жени направиле венчаници на кои сите модни дизајнери би им позавиделе. Сите модели на фустани се специјално направени за натпревар за венчаници од тоалетна хартија на кој главната награда била 10.000 долари. Погледнете ги финалистите.

Сузан Бренан, добитничка на 1-ва награда, чија венчаница се претвора во прекрасен коктел фустан

Сузан Бренан, добитничка на 1-ва награда, чија венчаница се претвора во прекрасен коктел фустан

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар