Ова се 20-те најдобри видеоспотови за оваа година што се излезени досега

Ова се 20-те најдобри видеоспотови за оваа година што се излезени досега

Во 2019-та година, веќе добивме одлична музика и интересни видеа.

Ова се 20-те најдобри видеоспотови за оваа година што се излезени досега

Магазинот „Билборд“ ја состави листата на 20 најдобри видеоспотови за оваа година коишто се досега излезени и таа изгледа вака:
 

1. Аријана Гранде – 7 Rings


 

2. Ешли Оу – On a Roll


 

3. Бед Бани – Caro


 

4. Били Ајлиш – Burry a Friend


 

5. БТС и Халси – Boy With Luv


 

6. Дабејби – Suge


 

7. ФКА Твигс – Cellephane


 

8. Џонас Брадрс – Sucker


 

9. Кејси Масгрејвс – Rainbow


 

10. Килерс – Land of the Free


 

11. Лорен Јореги – More Than That


 

12. Лил Наз Екс и Били Реј Сајрус – Old Town Road


 

13. Мадона – Dark Ballet


 

14. Меган Сталион – Big Ole Freak


 

15. Пост Малоне – Wow


 

16. Шура – Religion


 

17. Тејлор Свифт – You Need to Calm Down


 

18. Тиера Вак – Unemployed


 

19. Тове Ло – Glad He’s Gone


 

20. Тајлер, Креатор – EARFQUAKE

Автор: Антонина Велјановска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар