Шон Мендес и Камила Кабелјо имаат неверојатна хемија во видеозаписот за песната „Señorita“

Шон Мендес и Камила Кабелјо имаат неверојатна хемија во видеозаписот за песната „Señorita“

Шон Мендес и Камила Кабелјо го објавија видеозаписот за песната „Señorita“, за која се очекува да биде еден од најголемите летни хитови.

Во триминутното видео, двајцата музичари започнуваат романса, а хемијата меѓу нив е повеќе од неверојатна.

Шон Мендес и Камила Кабелјо имаат неверојатна хемија во видеозаписот за песната „Señorita“

Сензуалниот видеозапис е во режија на Дејв Мајерс, кој претходно има соработувано со бројни познати музичари како Пинк, Џенифер Лопез, Џастин Бибер, Ријана итн.

Ова е нивна втора соработка, по песната „I Know What You Did Last Summer“ во 2015.

Уживајте во видеото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар