09 декември 2020 | Кафе пауза

Како еден фотограф им го менува животот на децата во Бангладеш кои се принудени да работат?

Одењето на училиште е нормален начин на живот за толку многу деца ширум светот, но не и во Бангладеш.

8 одлични YouTube видеа за вежбање

Оваа година беше година кога нашата мала дневна соба стана наша теретана.

Зошто мачките сакаат да спијат на главата на својот сопственик?

Меѓу многуте глупави однесувања со кои мачките ги забавуваат своите сопственици е и тоа што мачките сакаат да спијат на главата на својот сопственик.

Како да го исчистите душекот и да ги отстраните сите видови дамки?

Колку пати сте истуриле нешто на душекот и чистењето се претворило во вистинска агонија? Токму затоа, овие домашни трикови ќе ви помогнат за брзо и лесно чистење на душеците.

Шишарка салата: Најубавото празнично предјадење што се прави за само 15 минути

Нека оваа година празничната трпеза биде поубава од кога било, а сега е вистинско време да почнете да размислувате за новогодишната трпеза.

Што се надева дека ќе направи секој хороскопски знак во текот на новата година?

Штом светот ќе се врати во нормала, кога и да е тоа, ова е она што секој хороскопски знак се надева дека ќе го направи.

Мараја Кери има нов божиќен хит кој не можеме да престанеме да го слушаме!

Ништо не го означува почетокот на празничната сезона како добро познатиот текст на култниот класик „All I want for Christmas“, а оваа година Мараја подготви уште едно музичко парче кое сигурно ќе ги ви разубави празниците!

Доаѓа нов документарен филм инспириран од најславниот сериски убиец

Сигурни сме дека барем еднаш сте ги слушнале страшните приказни за Џек Трбосек, сериски убиец кој уби многу жени кои се занимаваа со проституција кон крајот на 19 век.

Плетените елеци се новиот моден тренд за оваа сезона

Она што некогаш беше униформа на наставниците по географија и на бабите низ целиот свет, сега стана моден тренд!

Што може да ѝ се случи на вашата кожа ако го миете лицето само еднаш на ден?

Селма Хајек вели дека по квалитетниот сон, вашата кожа има совршен pH-баланс и треба само да го исплакнете лицето и да нанесете малку крем.