Мараја Кери има нов божиќен хит кој не можеме да престанеме да го слушаме!

Мараја Кери има нов божиќен хит кој не можеме да престанеме да го слушаме!

Ништо не го означува почетокот на празничната сезона како добро познатиот текст на култниот класик „All I want for Christmas“. Без оглед колку пати досега сме ја слушале оваа песна, повторно и се враќаме секоја сезона, а оваа година Мараја подготви уште едно музичко парче кое сигурно ќе ги ви разубави празниците!

Уште кога ја објави песната „All I Want For Christmas Is You“ во албумот „Merry Christmas“ во 1994 година, не можеме да замислиме празнична атмосфера без познатите ритмови и зборови што ги знаеме напамет. Популарноста на оваа песна е многу потврдена од импресивните бројки, па минатата година таа го зазеде првото место во Топ 10 на топ 100 листата на Билборд по 25 години, со што се пофали и самата пејачка на Твитер. Интересен е и фактот дека оваа песна е создадена за само 15 минути, како и фактот дека пејачката до денес заработила повеќе од 60 милиони долари од неа. Празниците очигледно се инспиративна тема за Мараја, па таа реши да не развесели овој Божиќ со нов хит „Oh Santa“. Оваа песна е создадена во соработка со Аријана Гранде и Џенифер Хадсон, а веќе има повеќе од 13 милиони прегледи.

Прочитајте и зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар