Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина

Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина

Овој интересен стан се наоѓа на малиот остров Лила Есинџен во Стокхолм, Шведска. Трисобниот стан се наоѓа на врвот на една зграда и е распослан на површина од 77 квадратни метри, а има и огромен балкон. Во кој било дел од денот, осветлен е со дневна светлина благодарение на големите прозори.Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлинаИако станот е уреден минималистички, сепак зрачи со топлина. Во кујната и дневната соба се употребени добро одбрани уреди и апарати, а во спалните – големи кревети. Сепак најимпресивен е балконот со големина од 30 квадратни метри од кој можете да уживате во прекрасниот поглед.Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина Минималистички стан во Шведска кој зрачи со топлина


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар