06 ноември 2020 | Кафе пауза

Науката трвди дека ова е песната што најмногу предизвикува да се чувствувате добро

Сигурно мислите дека ако имаше анкета која песна прави да се чувствувате добро, на врвот ќе беа „Happy“ на Фарел Вилијамс, „Shake it Off“ на Тејлор Свифт или „ on Top“ на Бијонсе.

Што ќе постигне секој хороскопски знак во текот на ноември?

Се ближи крајот на 2020 година, а пандемијата на коронавирусот сигурно не ви дозволи да ги остварите плановите што ги имавте за оваа година.

Фризурата што ја носат сите познати личности: Направете коњско опавче со половина коса

Фризурата што многумина ги асоцира на деведесеттите години е повторно во тренд и ја носат сè повеќе познати личности.

Ако не ги чувствувате овие мириси, можеби имате ковид-19

Сигурно веќе знаете дека еден од првите симптоми на коронавирусот е отсуството на вкус и мирис. Ако се сомневате дека го имате овој вирус, постои еден лесен начин што може да ви помогне да проверите.

8 намирници што ги менуваат состојките во различни услови

Дали знаете дека постојат намирници што може да ве изненадат со променливите состојки во зависност од начинот на подготвување?

Запознајте ја најстарата уметничка за тетоважи која има 103 години

Освен што филипинската традиција за тетовирање со природни бои е исклучително интересна, оваа прекрасна жена е исто така чудо ги воодушевува сите туристи.

Пријателство без граници: Овие коњ и мачка се пријатели повеќе од 7 години

Тие ги поминуваат целите денови заедно, а Морис секое утро обожава да му скока на грбот на Чампи, па така оди на „возење “ во природата.

20 плејлисти кои ќе ви помогнат да го смирите умот

Со сигурност може да се каже дека на сите ни треба малку релаксација во моментов.

Рецепт за ледено кафе со путер

Започнете го викендот со ова вкусно кафе со путер кое можете да го споделите со најблиските и да уживате заедно во прекрасниот вкус!

Идиличен швајцарски град сместен помеѓу езера и планини

Со мир и тишина, чист воздух и поглед низ прозорец со поглед кон планините, зарем не би било прекрасно ако сме осудени да бидеме во изолација токму тука?