Фризурата што ја носат сите познати личности: Направете коњско опавче со половина коса

Фризурата што ја носат сите познати личности: Направете коњско опавче со половина коса

Фризурата што многумина ги асоцира на деведесеттите години е повторно во тренд и ја носат сè повеќе познати личности. Постојат различни варијации со високото коњско опавче, поедноставни и малку покомплицирани, а многумина лудуваат по фризурата што ја има Ким Кардашијан, која всушност не е тешко да се направи. Покрај тоа што ќе имате фризура што е во тренд, таа е и практична бидејќи со тоа се постигнува ефект на пуштена коса што е тргната настрана од лицето. Погледнете ги фотографиите од познатите личности, а најдолу има видео со упатство како да ја направите оваа фризура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Jo (@sarajoofficial) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Погледнете која модерна боја на коса може да ги натера жените да се одлучат за промена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар