Неколку идеи како да го освежите вашиот изглед оваа есен

Неколку идеи како да го освежите вашиот изглед оваа есен

Со почетокот на есента, повеќето дами го остават настрана изгледот „без шминка“ кој е популарен во текот на летото. А, во продолжение ќе најдете нови и свежи идеи за шминка за оваа есен.

Природни веѓи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Пастелни бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beauty Studio (@beautystudio)

Розов сјај

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss)

Впечатлив кармин

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta)

Суптилни зачадени очи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BEAUTY IS BORING (@beautyisboring)

Погледнете кои 6 верзии на боб фризурата ќе бидат голем хит оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар