Коса во боја на праска: Тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена

Коса во боја на праска: Тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена

Новиот есенски тренд за бојадисување на косата носи освежување и летни вибрации што ќе сакате да ги носите со себе во текот на целата година. Станува збор за бојата на праска, која им се „спротивставува“ на потемните нијанси што обично се повеќе популарни во текот на ладните денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BLEACH (@bleachlondon) on

Во зависност од тоа колку портокалово сакате да изгледа вашата коса, оваа боја може да изгледа многу природно и топло, а може да се носи и како посуптилна верзија на бакар и виолетово-црвена боја, што исто така се во тренд оваа година. Бојата на праска се создава со мешање на голема количина златна боја со малку портокалова и розова боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LINH PHAN (@bescene) on

Една од главните причини зошто косата во боја на праска е толку популарна е нејзината приспособливост и разновидност. Оваа промена ќе изгледа добро и на посветла и на потемна коса или ќе изгледа како суптилен прелив од руси или црвеникави прамени на кафеава коса. Бојата на праска исто така одговара на различните тенови на кожата. Оваа топла боја ќе направи кожата и очите да светат, а вашата коса да изгледа здраво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAL SALCEDO (@salsalhair) on

Во зависност од начинот на бојадисување на косата, постојат многу варијации, од пастелна до впечатлива црвено-портокалова нијанса. Но, без разлика која нијанса ќе ја изберете, имајте предвид дека најверојатно ќе треба претходно да ја осветлите косата за да ја добиете посакуваната боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BLEACH (@bleachlondon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Abril 🧿 (@abrillrios) on

Погледнете кои 3 бои за коса ќе ја одбележат оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар