Рецепт за ледено кафе со путер

Рецепт за ледено кафе со путер

Започнете го викендот со ова вкусно кафе со путер кое можете да го споделите со најблиските и да уживате заедно во прекрасниот вкус!

Рецепт за ледено кафе со путер

Потребни состојки:

  • 2 лажици инстант кафе или еспресо
  • 180 милилитри вода
  • 1 лажица путер
  • 1 до 2 лажички ги путер (по избор)
  • половина лажичка екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Сварете го кафето, а потоа во кафето додадете го путерот, ги путерот, екстрактот од ванила и мешајте со рачен блендер додека не стане пенливо.
  2. Додадете коцки мраз по избор.

Можеби ќе сакате да го пробате и ова лате со тиква и урми.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар