Доаѓа нов документарен филм инспириран од најславниот сериски убиец

Денес е многу лесно да најдете филм или серија од посакуваната тема и да бидете во чекор со насловите што штотуку пристигнаа на филмските екрани, сето тоа благодарение на бројните стриминг услуги кои многу ни го олеснуваат времето дома. Исто така оваа година, документарните филмови станаа доста популарни, особено оние чиј заплет замрзнува крв во вашите вени, и ако ви се допадна документарецот „Don’t F ** K with Cats“, што создаде вистински возбуда кај љубителите на оваа тема на почетокот на годината, тогаш овој наслов што доаѓајќи на Нетфликс,треба да погледнете!

Сигурни сме дека барем еднаш сте ги слушнале страшните приказни за Џек Трбосек, сериски убиец кој уби многу жени кои се занимаваа со проституција кон крајот на 19 век. Тој е најозлогласениот сериски убиец чиј идентитет никогаш не е откриен, поради што оваа приказна сè уште е интригирачка и служи како инспирација за многу други серии и филмови кои ја темелат својата приказна на оваа тема. Најновата приказна инспирирана од Џек Трбосек ќе можете да ја гледате на 16 декември на Нетфликс, а станува збор за документарен филм поддржан од истиот тим кој работеше на мини-серијата „Don’t F ** K with Cats“. Во фокусот е приказната за 13 убиства што се случиле во период од пет години во Англија. Детали за самите убиства даваат истражителите кои работеле на горенаведените случаи, вистински сведоци и семејствата на жртвите, а дознајте повеќе за документарниот филм подолу!

Можеби ќе сакате да го погледнете и овој анимиран филм што ќе ве потсети кои се вистинските вредности на Божиќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Остави коментар