07 декември 2018 | Кафе пауза

Најдобрите новогодишни и божиќни песни на сите времиња

Празниците се приближуваат, а со тоа и музиката на радијата целосно се менува.

5 декемвриски филмски премиери што не би сакале да ги пропуштите!

Оваа година ќе заврши со огромна експлозија на големото платно!

9 новогодишни одлуки за девојките кои учат да се сакаат себеси

Крајот на годината е најдобриот период да размислите за изминативе 12 месеци.

14 начини на кои старите души љубат поразлично

Доколку сте во врска со ваква личност, дефинитивно ве очекуваат прекрасни моменти.

Како да се справите со токсичните членови на семејството за време на празниците?

За некои луѓе, празниците можат да бидат вистинска воена зона.

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

Овие фотографии, без разлика кој ги направил, без разлика дали се со крокодили, лавови или луѓе, се полни со енергија, болка, среќа, бес и неверојатна убавина.

Истражување од Харвард: Повременото постење може да ви го продолжи животот

Нешто што луѓето го правеле со векови поради религија, се покажало како навистина корисно според науката.

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

Без разлика колку луѓе познавате, секогаш ќе ве спасат вашите најдобри пријатели.

5 хороскопски знаци на кои парите им се секогаш поважни од љубовта

За многу луѓе парите се најважното нешто и за нив не постои никаква алтернатива.

Ретки фотографии од познатите личности од 50-тите и 60-тите во Венеција

Овие фотографии потекнуваат од една од најголемите фотографски архиви во Европа – студиото Cameraphoto во Венеција.

Американскиот Универзитет во Бугарија ги подготвува студентите за идните предизвици со дипломи акредитирани во САД и ЕУ

Потенцијални и сегашни студенти, професори и голем број гости вчера во хотелот „Стоун бриџ“ во Скопје присуствуваа на настан во организација на Американскиот универзитет во Бугарија (АУБГ), на кој специјален говорник беше поранешниот претседател на оваа земја, Росен Плевнелиев.
Датум: 07 дек 2018
, Автор: