Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

Животот го сочинуваат проблемите и мирните моменти што можат да променат сè. Овие фотографии, без разлика кој ги направил, без разлика дали се со крокодили, лавови или луѓе, се полни со енергија, болка, среќа, бес и неверојатна убавина. Погледнете ги најдобрите фотографии од изминатава година според National Geographic.

1. Гепард брка малечка газела

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

2. Крокодил лови гнуа

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

3. Рибар спасува момче од давење

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

4. Торнадо

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

5. Студентите во Париз протестираат против реформите во образованието

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

6. Луѓето патуваат на покривот на преполн воз за да го прослават празникот со нивните семејства

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

7. Игралишта за кошарка во Кина

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

8. Слон минува низ вода полна со крокодили

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

9. Око на црн лебед

Најдобрите фотографии за 2018-та година според National Geographic

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар