20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

Статистиката покажува дека просечниот Фејсбук корисник има околу 155 пријатели. Но обично овој број не одговара со вистинските пријатели во реалниот живот на кои можете да се потпрете. Всушност, без разлика колку луѓе познавате, секогаш ќе ве спасат вашите најдобри пријатели. Овие фотографии докажуваат дека најдобрите пријатели се секогаш подготвени да ви помогнат и да ве расположат. Се разбира, понекогаш резултатот може да биде урнебесен.

1. Кога ви е потребна поддршката на сите пријатели за совршената фотографија

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

2. Група фанови од Мексико отишле во Русија со исечок од нивниот пријател кој не го пуштала сопругата

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

3. Кога вие и најдобрата пријателка имате чудна смисла за хумор

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

4. „Наполнив 26 и пријателите ми го направија ова“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

Нема повеќе здравствено осигурување

5 „Еве како пријателот ми помага да заштедам пари“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

6. „Колешката дојде маскирана во мене за Ноќта на вештерките“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

7. „Најдобриот пријател ми го заборави роденденот, па ми испрати освежувачи за воздух со неговото лице“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

8. „Најдобриот пријател на татко ми му ја направи оваа торта“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

65 но само 18 во Целзиус

9. „Мојот пријател реши да влезе преку прозорецот додека правевме новогодишна слика со сопругата… решивме да учествуваме“

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

10. Кога вашите браќа и сестри ви се и најдобри пријатели

20 фотографии кои докажуваат дека најдобрите пријатели би направиле буквално сè за вас

„Чук-чук.“
„Кој е таму?“
„Не е тројката. Дипломиравме.“

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар