Рецепт за „пијани“ колачи со џин-тоник

Љубителките на овој пијалак ќе се воодушеват од овие фини и едноставни колачи со џин-тоник.

10 катастрофални предвидувања за 2018-та година

Постојат стотици претскажувања, но слободно можеме да кажеме дека следниве 10 се едни од најдобрите.

Со каков маж би требало да бидете според вашиот месец на раѓање?

Секој месец на раѓање ѝ дава одреден карактер на жената, па затоа ѝ е потребен и одреден тип на маж.

10 необични факти за сетилото за вкус

Научниците сè уште не можат да ја објаснат неговата комплексност, а неговата биологија е толку моќна што производителите многу успешно ги манипулираат потрошувачите со него.

10-те најдобри песни од The Cranberries во чест на извонредната Долорес О’Риордан

Вреди да им дадете шанса на следниве неверојатни музички дела кои добија сосема ново значење по смртта на Долорес О’Риордан...

6-те најчудни средновековни болести

Нехигиенските услови и навики довеле до ширење на некои ужасни болести.

6 книги кои вреди да ги прочитате пред да излезат филмовите во 2018 година

Руски шпиони, немирни зајаци и пензионери авантуристи. Оваа година нè очекуваат навистина одлични филмови. Но има добри вести и за љубителите на пишаниот збор.

5 шпански модни икони кои се движечка инспирација

Нивниот стил е вечна инспирација за сите љубители на модата.

Најопасните работи кои можете да ги направите во авион

Повеќето луѓе не мислат дека летањето е опасно. Но дури и кога ги знаете најневеројатните факти за авионите, сигурно не сте запознати со некои поретки закани.

Љубов од која нема враќање назад: Нема да можете да го извадите од глава овој хороскопски знак!

Најмистериозниот дел од неговата љубов е начинот на кој тој се обвива не само околу саканите, туку и околу нивната душа.

Како да ја надминете зимската депресија?

Постојат неколку суптилни животни промени кои ќе ви помогнат со зимската депресија и за кои нема да можете да најдете изговор.