Како да претворите камен збајатен леб во тазе воздушесто-крцкаво пекарско задоволство?

Доколку лебот се исуши и се стврдне како камен, сепак може да се врати каков што бил кога првпат излегол од фурна.
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Глог – Данско варено вино

Пијалак од северот на Европа кој ќе ве затопли во студените денови...

5 здравствени придобивки од пиењето топло чоколадо

Чоколадото само по себе изобилува со моќни антиоксиданси кои помагаат при спречување на срцеви болести, предвремено стареење, па дури и намалување на ризикот од некои видови рак.

Крцкави крокети од компир со спанаќ и сирење

Одличен ручек готов за само 30 минути...
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

10 одлични финти со овошје кои можете да ги испробате дома

Сите ние понекогаш сме имале мали незгоди со овошјето, без разлика дали станува збор за тоа како да ги исчистиме јагодите или пак како јаболката да не ни потемнат. Со овие трикови сето тоа ќе стане минато.

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

6 коктели со вотка кои мора да ги пробате за празниците

Дали сте љубители на руската ракија? Ова се 6 идеи за коктели со вотка за забавите на претстојните празници.
Датум: 20 дек 2014
, Автор:

Топол пијалак од јаболка

Вкусен и здрав напиток кој убаво ќе ве стопли во овие студени денови...

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

7 намирници кои ќе ви го смират стомакот после прејадување

Не е можно некогаш во животот да сте отишле на вечера каде ви го сервирале вашето омилено јадење и да сте изеле само онолку колку што ви е доволно за да не се чувствувате гладни...

Пржени јаболка со цимет

Есенска гозба... прсти да излижеш...
Датум: 29 ное 2014
, Автор: