Маршмелоу коцки со вкус на пеперминт

Меки воздушести слатки со вкус на пеперминт – одлични за потопување во топлите зимски напитоци како топло чоколадо, какао и секако, кафе
Датум: 05 дек 2013
, Автор:

Банана торта во чаша

Овој рецепт е доказ дека не секогаш она што е вкусно бара многу енергија, време и специјални кулинарски способности.
Датум: 30 ное 2013
, Автор:

Напиток од цвекло за појаки мускули и подобар имунитет

Цвеклото е природен лек за слабокрвност, овозможува детоксикација на организмот и го подобрува целокупниот имунитет.
Датум: 21 ное 2013
, Автор:

Енергетски штангли со многу јаткасти плодови

Вкусна закуска за многу енергија...

Чоколаден колач со вишни

Благо кое сите ќе го обожаваат...

Пијалак од јаболка кој ги топи килограмите

Овој пијалак за детоксикација го зајакнува метаболизмот, помага при слабеењето и дава многу енергија.

Направете домашни „Twix“ чоколатца

Со овој рецепт ќе направите 20 вкусни чоколатца...

Бисквит тортичка во шолја

Тортичката со бисквити ќе ви помогне да ги изненадите најблиските и да се разгалите себеси дозволувајќи си вкусно чоколадно задоволство.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

Коктел со кој ќе го исчистите организмот од сите токсини

Храна и пијалаци во изобилство звучи како гурмански сон, но сепак вашите бубрези нема да се согласат со тоа...

Крцкави печени компири со фета

Крцкав компир како прилог за вашиот ручек...

Мини тортички на стапче со фил од бело чоколадо

Сте слушнале ли за тортички на стапче? Налик на слатки мали лижавчиња, кои можете да ги направите во каква било боја или вкус. Неверојатно креативни и одлични за секоја прилика.
Датум: 20 окт 2013
, Автор:

Сочни лазања ролни со неодолив вкус

Ручек кој редовно ќе го правите...