05 јуни 2018 | Кафе пауза

Кралеви на танцовиот подиум: Според науката, жените преферираат мажи што танцуваат!

Студиите покажале дека жените не можат да им одолеат на мажите што знаат да танцуваат.

Како да ја средите вашата врска и уште повеќе да се вљубите во партнерот?

Кога сте веќе неколку месеци заедно со партнерот, дел од страста и возбудата исчезнуваат.

9 нови трендови за поздрав живот за оние кои немаат многу време

Дознајте како да се активирате физички, да ја изгубите непосакуваната тежина и да се храните поздраво без многу напор.

Бруталната вистина за тоа како изгледа да љубите Стрелец

Љубовта кон Стрелецот ќе ве опие, но може да биде и токсична.

Тест: Колку е добра вашата способност за забележување детали?

Епа ајде, почнете со решавање на овие загатки и одржувате го мозокот во топ форма!

25 застрашувачки знаци кои покажуваат дека крајот на светот можеби е навистина блиску

Дали некогаш сте читале некоја новост и сте си помислиле дека можеби доаѓа крајот на светот?

6 летни модни комбинации во кои ќе изгледате како манекенки

Постојат и денови кога едноставно сакаме да одбереме нешто поудобно, поедноставно и поопуштено.

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

Хероите на овие фотографии ги создале овие работи со нивни раце.

11 совети за убавина со кои ќе ги истакнете вашите најдобри карактеристики

Овие трикови ќе ви помогнат секогаш да изгледате беспрекорно.

19 фотографии коишто ќе ве восхитат со нивната совршеност

Ваквите фотографии, не само што ни овозможуваат визуелно задоволство, туку и ни делуваат смирувачки, бидејќи не е возможно да бидете загрижени, додека гледате во нешто совршено.

8 знаци на рана менопауза за коишто никој не ве предупредил

Изостанувањето на менструалните циклуси и ненадејното чувство на жештина во телото, не се единствените симптоми дека преминувате во фаза на менопауза...
12