19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

Дали некогаш сте виделе фустан за матурска вечер инспириран од филмот „Вонземјанин“ (Alien)? Хероите на овие фотографии ги создале овие работи со нивни раце. Луѓето што уживаат во своето хоби навистина можат да нè инспирираат и мотивираат да им се посветиме на работите што ги сакаме.

1. Сладок фустан за матурска

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

2. „Ги изненадив децата со интересна вечера“

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

3. Еве како функционира магијата

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

4. „Ќерка ми го направи ова во нејзината бања – таа сака хемија“

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

5. „Проектот со везење на мајка ми кој траеше цела година“

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

6. „Мојата колекција запалки“

19 луѓе кои навистина се посветиле на нивното хоби

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар